Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Integracja w SP5

Pożegnanie Barbary Szabelskiej - wieloletniego dyrektora GS2

71 Copy

31 sierpnia 2017 r. podczas rady pedagogicznej odbyło się pożegnanie wieloletniego dyrektora GS2 - Barbary Szabelskiej, która odeszła na emeryturę.

Poniżej publikujemy tekst przemówienia wygłoszonego podczas uroczystości.

"Pani Dyrektor,

dziś następuje ta nieuchronna chwila, kiedy żegnamy Panią jako pracownika, nauczyciela i dyrektora tej szkoły, ponieważ przechodzi Pani na zasłużoną emeryturę. Ten moment jest bardzo symboliczny. Zaczynała Pani pracę na stanowisku dyrektora, gdy powstawało gimnazjum i odchodzi pani w momencie ponownego przekształcenia gimnazjum w szkołę podstawową.

Zarówno my, nauczyciele, jak i pracownicy obsługi i administracji oraz społeczność lokalna, mieliśmy to szczęście, że pracowaliśmy z Panią w roli dyrektora, który potrafił połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z pasją. Dyrektora, który każdego dnia pracę zaczynał jako pierwszy, a kończył ostatni. Dyrektora, który zawsze miał świadomość tego, że „dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”.

Pozostawia pani szkołę, której poświęciła Pani wiele lat swojego życia, wiele troski i zaangażowania, zarażała nas Pani swoją wizją i misją i nieustannie dążyła do tego, by poziom nauczania i wychowania młodzieży oraz współpracy z rodzicami był na wysokim poziomie. Widząc, jak dobrze wchodzimy w ponowne przekształcenie, jakim zaufaniem darzy naszą szkołę lokalna społeczność, śmiało możemy powiedzieć, że jest to sukces, którego matką jest właśnie Pani. Sukces ten był okupiony wieloma wyrzeczeniami i troskami, którym często dawała Pani wyraz, mówiąc: „Ja się martwię…” Tej troski na pewno będzie nam brakowało.

Postaramy się kontynuować pracę zgodnie z koncepcją, którą wypracowywała Pani z nami przez te wszystkie lata. Tak, wiemy, wiemy… Projekty mają być twórcze, lekcje mają aktywizować dzieci, współpraca z rodzicami jest bardzo istotna, dyżury należy pełnić sumiennie, należy dbać o integrację klas, prace klasowe mają być przemyślane, podstawę programową należy bacznie realizować itd., itd. Teraz dość! Niech już się martwią Pani następcy.

Pani Dyrektor, nie jesteśmy w stanie streścić w tym pożegnaniu Pani zasług, są one widoczne w życiu tej szkoły. Dziękujemy za wieloletnią współpracę. Życzymy Pani radosnego i pełnego energii czasu na emeryturze, poświęconego na realizację osobistych celów i marzeń.

Pracownicy"

baner Krolowa Sniegu