Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Patroni szkoły
Nobliki

Szkolny Dzień Profilaktyki 2017

 

01

26 września 2017 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie obchodzili Szkolny Dzień Profilaktyki. Został on zorganizowany w naszej szkole już po raz kolejny.

Celem zaplanowanych działań było zachęcenie uczniów do aktywnego i twórczego udziału w życiu bez środków psychoaktywnych, uzależnień i zagrożeń związanych z niebezpiecznym korzystaniem z internetu, a także ukazanie, jak w ciekawy i aktywny sposób można spędzać czas wolny. W ramach działań odbyło się kilka spotkań. W klasach odbyły się warsztaty prowadzone przez wyspecjalizowanych pedagogów nt. asertywności i komunikacji. Zorganizowaliśmy również spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Iławie, mł. asp. Joanną Kwiatkowską, na temat odpowiedzialności nieletnich za swoje czyny i bezpiecznego korzystania z internetu. O bezpieczeństwie w sieci mówiła również Magdalena Bielawska - szkolny psycholog. Wszystkie klasy miały również zaplanowane zajęcia profilaktyczne z wychowawcami. A nasi najmłodsi uczniowie dodatkowo wzięli udział w akcji profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania pani Kwiatkowska omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa, obowiązujące na drodze, w tym prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z chodnika czy pobocza. Oprócz zajęć w szkole aktywnie spędzili również swój czas uczniowie klas IV w Ośrodku Psychoedukacji w Iławie.

Mimo iż był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, to nasi uczniowie spędzili go w ciekawy i aktywny sposób, gdyż realizowane działania profilaktyczne stanowią istotne miejsce w naszej szkole.

Działania zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego Magdalenę Lewkiewicz w ramach Rządowego programu wspomagania „Bezpieczna+”.

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.