Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Patroni szkoły
Nobliki

Szkoła pełna zrozumienia

 

DSC 1392 Copy

30 listopad 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wyróżnienie w postaci certyfikatu udziału w akcji „Szkoła pełna zrozumienia”.

Celem projektu było zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest komunikacja werbalna w codziennym życiu.

W ramach akcji przeprowadzono radę pedagogiczną dla nauczycieli na temat mutyzmu. Wyświetlono prezentację multimedialną oraz film instruktażowy o postępowaniu wobec ucznia z tym zaburzeniem. Przeprowadzono eksperyment „Milczę przez cały dzień pobytu w szkole”. W eksperymencie wzięły udział trzy uczennice: Klaudia z klasy VII, Zuzanna i Kasia z klasy III. Wszystkie dziewczęta wypełniły ankietę z dnia ciszy, w której opisywały swoje emocje i odczucia. Deklarowały, czy przerwały milczenie, czy wydarzyło się coś szczególnego, jak wyglądały ich kontakty z rówieśnikami i nauczycielami tego dnia. Wychowawczynie klas czwartych (Ewa Tyszkiewicz oraz Karolina Szałkowska) poprowadziły lekcje wychowawcze na temat tolerancji w stosunku do osób z różnymi zaburzeniami.

Koordynatorem działań był szkolny psycholog Magdalena Bielawska.

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.