Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Patroni szkoły
Nobliki

Wizyta gościa specjalnego w SP5 – psycholog dr Aleksandry Piotrowskiej

 

DSC 1656 Copy

4 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się konferencja „Jak możemy pomóc młodzieży z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi?”. Gościem specjalnym konferencji była psycholog Aleksandra Piotrowska.

Konferencja była jednym z działań prowadzonych w ramach Rządowego programu wspomagania Bezpieczna+.

Konferencję rozpoczął występ młodzieży ze szkolnego koła teatralnego. Przedstawienie zatytułowane „TAK – DLA RODZINY" niewątpliwie nawiązało do tematu przewodniego konferencji, gdyż uświadomiło, że kluczową rolę w procesie wychowania odgrywa rodzina. I to głównie rodzina odgrywa nadrzędna rolę w kształtowaniu postaw i wartości wśród dzieci.

A tematem przewodnim konferencji była „Rola rodziny i szkoły w kształtowaniu postaw i wartości wśród dzieci”. Pani Piotrowska w swojej prelekcji podkreśliła, że istotną rolę odgrywa tu prawidłowa komunikacja, motywacja, wzmacnianie samodzielności, a także kontakt rodziców ze szkołą. Bieżąca współpraca z instytucjami i rodzicami oraz szybka reakcja na pojawiające się wszelkiego rodzaju problemy wychowawcze czy też edukacyjne może przyczynić się do wzmocnienia prawidłowego funkcjonowania ucznia.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli różnych instytucji podobnie ukierunkowanych w swoich działaniach, którzy podzielili się warsztatem swojej pracy, zakresem działań wskazując jednocześnie problemy, które ich zdaniem są najbardziej nurtujące.

Szkolna aula zgromadziła rodziców, wychowawców, nauczycieli, kuratorów, przedstawicieli policji, szkół, iławskich stowarzyszeń i innych placówek, którym szczególnie na sercu leży dobro młodzieży.

W tym samym dniu pani Piotrowska spotkała się również z uczniami naszej szkoły, omawiając wpływ młodzieńczych wyborów na dorosłe życie.

Pragniemy również nadmienić, iż również w tym samym dniu odbyły się warsztaty dla nauczycieli i rodziców z panią Marleną Szwemińską - nauczycielem, konsultantem ds. pedagogiki specjalnej, integracji i edukacji włączającej Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Tematem spotkania było omówienie metod i sposobu pracy z dziećmi o specyficznych trudnościach.

Magdalena Lewkiewicz

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.