Witamy na stronie naszej szkoły!
Zapraszamy na spacer po SP5
Krótka historia szkoły
Integracja w SP5
Nadanie szkole sztandaru oraz imienia Polskich Noblistów
Patroni szkoły
Nobliki

Angielski na Pięć

 

IMG 20171212 130035

12 grudnia 2017 r. w SP5 odbyły się pierwsze iławskie międzyszkolne rozgrywki klas czwartych pod hasłem Angielski na Pięć.

Rozgrywki przygotowała Marta Kamińska, nauczyciel języka angielskiego. Zadania sprawdzały znajomość słówek, gramatyki, pracy w grupie, a także szybkość, logiczne myślenia, czytania i pisania. Uczniowie mogli poćwiczyć słuchanie poprzez zgadywanie dźwięków związanych ze środkami lokomocji, przypomnieć sobie pogodę, części ciała czy ubrania, układając wyrazy, poćwiczyć antonimy, liczby oraz rozumienie tekstu. Zadania dotyczyły zagadnień z podstawy programowej z lat poprzednich oraz z klasy czwartej.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze wszystkich iławskich szkół. Anglistki ze szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 4 aktywnie uczestniczyły w wyłonieniu zwycięzców i wspólnie z prowadzącą sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów. Wszyscy uczniowie podeszli do zadań z wielkim entuzjazmem, bardzo chętnie uczestniczyli w kolejnych etapach rozgrywek i w pełni zasłużyli na pamiątkowe dyplomy. Pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, miejsce trzecie zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5. Mamy nadzieję, że była to dla wszystkich nie tylko przygoda, ale i motyacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad językiem angielskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rozgrywek.

Marta Kamińska

 

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.