Iława
Integracja w GS2

XXIII Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Lubawie

20161020 141224

20 października 2016 r. odbyła się XXIII Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Lubawie, w której wzięli udział uczniowie z naszego gimnazjum.

Zawody sportowe odbywały się na hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie przy tamtejszym gimnazjum. Uczestnicy zmagali się m.in. w konkurencjach drużynowych (tor przeszkód, przeciąganie liny, rzut lotkami do tarczy, „sadzenie ziemniaków”). Naszym gimnazjalistom dzielnie kibicowały uczestniczki Szkolnego Klubu Integracji. Każda drużyna otrzymała nagrody w postaci pucharów, medali, pamiątkowych dyplomów, słodyczy oraz nagrody dla drużyny – piłek do gry. Przyznano także nagrodę specjalną - puchar Burmistrza Miasta Lubawy dla najmłodszego uczestnika olimpiady, którym okazał się uczeń z naszego gimnazjum – Wojtek Jankowski z kl. I b. Natomiast Szkolny Klub Integracji wywalczył puchar za najlepszą oprawę wizualno-artystyczną.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy odwagi, wytrwałości w sportowych zmaganiach, zacięcia podczas rywalizacji. Świetnie się bawiliśmy!

Dziękujemy serdecznie organizatorowi olimpiady – Warsztatom Terapii Zajęciowej w Lubawie za tak miłe przyjęcie!

Wśród uczniów, którzy wzięli udział w tej imprezie sportowo+integracyjnej, byli: Paulina Płotkowska, Wojtek Jankowski, Karolina Makówka, Ada Wnuk, Kasia Proczek, Rozalia Zabłocka, Zuzia Rutkowska, Patryk Kwaśniewski, Damian Kosobucki, Ania Gałka, Magda Wilk oraz nasze niezawodne (i zwariowane) absolwentki Natalia Dymowska i Gosia Foj.

Magdalena Lewkiewicz, Anna Kilanowska