Misja i wizja szkoły

Misja

W Gimnazjum Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie podejmowane są działania, które umożliwiają uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do:

• dalszej edukacji,
      • współdziałania z innymi ludźmi,
      • przestrzegania norm społecznego współżycia,
      • zapoznania się z dziedzictwem kulturowym miasta, regionu, kraju,
      • dbania o zdrowie własne i innych ludzi,
      • szanowania środowiska przyrodniczego,
      • funkcjonowania we współczesnym, zinformatyzowanym świecie,
      • dostrzegania zmian w jednoczącej się Europie.

Wizja

Gimnazjum Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie jest szkołą przyjazną, promującą zdrowy styl życia, w której panuje klimat sprzyjający twórczej pracy uczniów i nauczycieli.

Kształtuje ona ucznia szanującego godność osobową każdego człowieka, odpowiedzialnego i świadomie podejmującego decyzje w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Szkoła ta rozwija uzdolnienia i zainteresowania wychowanków, uwzględniając ich potrzeby i możliwości.

W działaniach na rzecz rozwoju osobowego dziecka szkoła dostrzega w rodzinie autentycznego partnera.