Międzyszkolny projekt edukacyjny „Dwa wymiary, dwa miasta - Iława i Gdynia w fotografii”

Galeria - KONKURS

FOT 2282

21 listopada 2013 w ramach realizacji kolejnego etapu międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Dwa wymiary, dwa miasta - Iława i Gdynia w fotografii” naszą szkołę odwiedzili członkowie koła fotograficznego z gdyńskiego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.

Gości przywitali dyrektorzy (B. Szabelska i P. Bryl) oraz opiekun koła (K. Duda). Gdynianie zapoznali się z uczniami naszego gimnazjum - członkami koła fotograficznego GS2 i poznali walory „ziemi iławskiej”, oglądając film promocyjny.

Po posiłku udaliśmy się na wspólny plener fotograficzny. Przewodnikiem po Iławie był Piotr Bryl, którego wspierali opiekunowie koła fotograficznego z Gdyni: Małgorzata Grabowicz oraz Bożena Bakalarz. W spotkaniu brali również udział: Dorota Szymańska (dyrektorka Gimnazjum nr 3 w Gdyni) oraz Anna Kilanowska i Kazimierza Duda (opiekunowie koła fotograficznego z naszej szkoły).

Pogoda jak na okres jesienny była dobra, atmosfera wspaniała, uczniowie bardzo się polubili i dość mocno zintegrowali. Po plenerze wszyscy wypiliśmy ciepłą herbatę, zjedliśmy ciastka, podyskutowaliśmy na bliskie nam tematy. Goście otrzymali pamiątki i dziękując za wspólnie spędzony miło czas, zaprosili nas do Gdyni na rewizytę. Przedstawiamy reportaż zdjęciowy z wydarzenia, natomiast zdjęcia uczniów z pleneru niebawem będą do obejrzenia w galerii zdjęć w zakładce projektu.

Kazimierz Duda
Piotr Bryl