Co to jest druk, czyli wycieczka do drukarni

DSC06556

11 marca 2015 r. w ramach projektu edukacyjnego „Od glinianej tabliczki do audiobooka” odbyła się wycieczka do drukarni TEJO w Tynwałdzie.

Celem odwiedzin w drukarni było zapoznanie uczniów z procesem powstawania druku na papierze. Po zakładzie oprowadzili nas panowie: Michał Fuks i Sławomir Boros. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że drukarnia oprócz nowoczesnych maszyn posiada także zabytkową maszynę typograficzną powstałą w latach czterdziestych XX wieku. Maszyna działa i służy do drukowania ozdobnych naklejek, np. na wielkanocne pisanki. Miłym i sympatycznym akcentem było obdarowanie uczniów upominkami.

Wycieczkę zorganizowały opiekunki projektu - Dorota Rzymowska i Małgorzata Rutecka.