Co to jest druk, czyli wycieczka do drukarni

 

DSC06556

11 marca 2015 r. w ramach projektu edukacyjnego „Od glinianej tabliczki do audiobooka” odbyła się wycieczka do drukarni TEJO w Tynwałdzie.

Celem odwiedzin w drukarni było zapoznanie uczniów z procesem powstawania druku na papierze. Po zakładzie oprowadzili nas panowie: Michał Fuks i Sławomir Boros. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że drukarnia oprócz nowoczesnych maszyn posiada także zabytkową maszynę typograficzną powstałą w latach czterdziestych XX wieku. Maszyna działa i służy do drukowania ozdobnych naklejek, np. na wielkanocne pisanki. Miłym i sympatycznym akcentem było obdarowanie uczniów upominkami.

Wycieczkę zorganizowały opiekunki projektu - Dorota Rzymowska i Małgorzata Rutecka.

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.