Pociągiem na lekcje

 

20150526 104233

26 maja 2015 r. grupa gimnazjalistów z GS2 oraz z Gimnazjum w Lubawie, z opiekunami - Ewą Przepiórską i Ewą Kwiatkowską, udała się do Olsztyna na lekcje w Archiwum Państwowym i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacyjnego „Od glinianej tabliczki do audiobooka”.

Celem uczestniczenia w lekcji archiwalnej było poznanie specyfiki pracy w archiwum. Podczas zajęć przedstawiono etapy, metody i środki konserwacji dokumentów zniszczonych przez bakterie i owady; magazyny oraz klucz, według którego odszukuje się potrzebne zbiory. Uczniowie oraz opiekunowie byli pod wrażeniem ilości dokumentów, które posiada archiwum w Olsztynie.

W Bibliotece Wojewódzkiej przygotowano dla uczniów zajęcia praktyczne. Gimnazjaliści wykonali korektę tekstu i składali kartki w książkę. A w sali zwanej Muzoteką układali kostki w drewnianej książce, grali na instrumentach muzycznych oraz rysowali karykaturę Fryderyka Chopina.

Wycieczkę zorganizowały opiekunki projektu: Dorota Rzymowska i Małgorzata Rutecka.

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.