Podsumowanie projektu edukacyjnego „Nasze lektury wcale nie muszą być nudne”

20160414 093301

14 kwietnia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.  „Nasze lektury wcale nie muszą być nudne”.

Uczestnikami projektu była grupa uczniów kl. III c i jeden uczeń z kl. III b. Zadania były realizowane pod kierunkiem opiekunów: Ewy Fojtowicz, Aliny Skotarczak i Bożeny Michalskiej-Suchockiej.

Pracę nad projektem podjęliśmy z kilku powodów:

- problemy uczniów z czytaniem lektur,

- obecny rok szkolny jest rokiem czytelnictwa,

- powtórka z lektur przed egzaminem gimnazjalnym.

Głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania lektur szkolnych. Liderzy grup przedstawili uczestników projektu oraz omówili realizację zadań. Poszczególni uczniowie w pięknej prezentacji multimedialnej przypomnieli rodzaj, gatunek i treść wybranych lektur, np. „Krzyżaków”, „Kamieni na szaniec”, „Małego Księcia”. Przypomniane zostały również sylwetki autorów tych książek. Uczniowie, nawiązując do kilku edycji narodowego czytania, zaprezentowali wybrane fragmenty lektur; w tle cicho brzmiała piękna, spokojna muzyka. W czasie popołudniowych spotkań twórczo współpracowaliśmy w grupach, rozwijaliśmy nasze kompetencje czytelnicze i językowe, doskonaliliśmy technikę pięknego czytania. Było przy tym także dużo zabawy i humoru. Doszliśmy do wniosku, że nasze lektury wcale nie są nudne i warto je czytać. Nasza prezentacja spodobała się uczniom klas trzecich, czego dowodem były gromkie brawa.

Opiekunowie projektu