Podsumowanie projektu edukacyjnego „Nasze lektury wcale nie muszą być nudne”

 

20160414 093301

14 kwietnia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.  „Nasze lektury wcale nie muszą być nudne”.

Uczestnikami projektu była grupa uczniów kl. III c i jeden uczeń z kl. III b. Zadania były realizowane pod kierunkiem opiekunów: Ewy Fojtowicz, Aliny Skotarczak i Bożeny Michalskiej-Suchockiej.

Pracę nad projektem podjęliśmy z kilku powodów:

- problemy uczniów z czytaniem lektur,

- obecny rok szkolny jest rokiem czytelnictwa,

- powtórka z lektur przed egzaminem gimnazjalnym.

Głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania lektur szkolnych. Liderzy grup przedstawili uczestników projektu oraz omówili realizację zadań. Poszczególni uczniowie w pięknej prezentacji multimedialnej przypomnieli rodzaj, gatunek i treść wybranych lektur, np. „Krzyżaków”, „Kamieni na szaniec”, „Małego Księcia”. Przypomniane zostały również sylwetki autorów tych książek. Uczniowie, nawiązując do kilku edycji narodowego czytania, zaprezentowali wybrane fragmenty lektur; w tle cicho brzmiała piękna, spokojna muzyka. W czasie popołudniowych spotkań twórczo współpracowaliśmy w grupach, rozwijaliśmy nasze kompetencje czytelnicze i językowe, doskonaliliśmy technikę pięknego czytania. Było przy tym także dużo zabawy i humoru. Doszliśmy do wniosku, że nasze lektury wcale nie są nudne i warto je czytać. Nasza prezentacja spodobała się uczniom klas trzecich, czego dowodem były gromkie brawa.

Opiekunowie projektu

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.