Generał Maczek i I Dywizja pancerna - podsumowanie projektu

 

20160513 101603

13 maja 2016 r. jak co roku odwiedził nas gość z Holandii - pan Gommert Zoeteweij. Wraz z uczniami i nauczycielami koordynującymi - Martą Kamińska oraz Piotrem Brylem - współtworzył on ciekawy historyczno-językowy projekt „Generał Maczek i I Dywizja pancerna”.

Projekt trwał kilka tygodni, w tym czasie uczniowie zbierali informacje, przygotowywali prezentacje i uczyli się narzędzi TIK przydatnych przy prezentowaniu i nie tylko.

Postęp technologii umożliwia korzystanie z wielu ciekawych programów i stron, dzięki którym można uatrakcyjnić prezentacje i wystąpienia. Uczniowie poznali takie strony, jak popplet.com, chartgo.com, scribblemaps.com i wiele innych, w tym także strony do tworzenia quizów i ciekawych zabaw intearktywnych. Projekt miał na celu rozwinięcie wiedzy historycznej oraz rozwijanie zdolności językowych i komunikacyjnych w języku angielskim.

Uczniowie pracowali w grupach, opracowując biografię generała, przygotowując trasy, jakie przemierzył w trakcie różnych wojen, prezentując strukturę I Dywizji, sprzęt z jakiego korzystała. Odnieśli się także do Iławy i do ulic, które poświęcono generałom takim jak gen. Maczek, gen. Okulicki, gen. Andres czy gen. Sikorski.

Każda prezentacja zakończona była quizem rozwiązywanym przez uczniów z zaproszonych klas. Konkurencje wygrała klasa II e, miejsce drugie zajęła I a, miejsce III zaś klasa II a.

Piotr Bryl

Synergia-logo

E-dziennik

 office365

   certyfikat

certyfikat eap

au

rpk

 gd il

szp

 
SP5 Iława

 baner Krolowa Sniegu

 

Szkoła Podstawowa nr 5

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Noblistów

ul. Wiejska 11

14-202 Iława

tel./fax (89) 649-56-61, (89) 648-86-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.